turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Rezerwacja online

Glamping - co to jest?

CO TO JEST GLAMPING?

Glamping to turystyka luksusowa oparta o camping. Sama nazwa, która zaczęła funkcjonować dopiero w 2006 roku, to połączenie dwóch słów: glamour oraz camping. Glamping pojawił się na arenie międzynarodowej i przeszedł przez Atlantyk do Ameryki Północnej w ciągu ostatniej dekady. Z tej formy turystyki korzystają głównie Amerykanie, ale również w Europie zaczął pojawiać się glamping. Jest to doświadczenie dla podróżnych w każdym wieku, którzy mogą obcować z naturą, ale w pełnym luksusie. To powrót do natury, ale bez konieczności rezygnowania z wygodnego łóżka, miękkiej pościeli, świeżych ręczników i ulubionych smakołyków. To doskonały wybór dla tych, którzy nasycili się już luksusowymi hotelami i teraz szukają miejsc oryginalnych, z niepowtarzalnym klimatem. Wiatr we włosach, nieograniczona przestrzeń, piękne widoki, szum drzew, odgłosy ptaków i innych zwierząt, pachnące łąki. Wszystko to w Carownym Glampingu jest na wyciągnięcie ręki.
 

NAMIOT TRADYCYJNY A NAMIOT W CAROWNYM GLAMPINGU

Namiot to rodzaj przenośnego schronienia, które można rozłożyć niemal w każdym miejscu na Ziemi. Dla zapewnienia komfortu cieplnego dach jest szczelnie zespolony z podłogą, a tropik zabezpiecza przed deszczem i utratą ciepła.  Miejsca w namiocie zwykle jest tyle, że wystarcza na położenie karimaty i zostawienie plecaka i butów w przedsionku. Wszystkie czynności w namiocie wykonujemy w pozycji stojącej pochylonej, klęczącej albo leżącej. W porze deszczowej namiot może przeciekać, a w upalne dni nie przepuszcza powietrza, przez co jest w nim bardzo duszno. Gdy w nocy spadnie temperatura, a nie jesteśmy posiadaczami śpiwora, który dobrze chroni przed utratą ciepła – najzwyczajniej w świecie zmarzniemy.

Jedyną cechą wspólną namiotów „tradycyjnych” i tych w Carownym Glampingu jest ich „przenośność”. Namioty w Siedlisku Carownica w niczym innym nie przypominają namiotów z pól biwakowych. 

 

CAROWNY GLAMPING

Carowny Glamping to połączenie "obozowiska" z luksusowym pobytem w domku: łóżko typu king-size, przyjemna w dotyku pościel, wygodny fotel. Do tego prysznic, sauna, kominek... Przez okna w suficie będzie można wypatrywać gwiazd, odpoczywając - wsłuchać się w dźwięki przyrody. Na terenie Siedliska Carownica jest dostępne wifi, ale Carowny Glamping to miejsce, w którym naprawdę można nie łączyć się z siecią, a scalić z otaczającą naturą. Różnorodne dźwięki gwarantowane. A rano, gdy tylko nasz Gość będzie chciał, obudzi Go zapach świeżo parzonej kawy albo aromatycznej herbaty. Jedyną rzecz jaką będzie musiał zrobić – to usiąść i zrelaksować się!UE Logo