turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Rezerwacja online

Jak powstało Siedlisko?

Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca na budowę naszego domu

Gdy już znaleźliśmy je u podnóża Łysej Góry i klasztoru na Świętym Krzyżu, postanowiliśmy podzielić się nim z innymi. W lipcu 2006 roku, gdy nasza córka Olgusia miała 19 miesięcy, zaczęliśmy przyjmować gości w domu (Dom Gościnny „Carownica”), w czterech pokojach (Wiosna, Lato, Jesień, Zima).


W 2008 roku powiększyła się nam rodzina, do Olgi dołączył Michałek

Gdy w domu zaczęło się robić ciasno i gwarno, podjęliśmy decyzję o budowie czterech domków. Pierwszych gości w domkach piętrowych witaliśmy w lipcu 2010 roku. Tak powstało Siedlisko Carownica.
Po pewnym czasie okazało się, że coraz częściej nie mamy wolnych domków i musimy odpowiadać na maile i telefony: „niestety, wszystko zajęte, zapraszamy w innym terminie”. Przykro nam było, szczególnie wtedy, gdy odmawialiśmy tym, którzy wracali do nas, jak do siebie. Goście byli zachwyceni miejscem i klimatem. To przekonało nas do decyzji o budowie kolejnych czterech domków. Tym razem zdecydowaliśmy się na mniejsze, parterowe, aby para albo mała rodzinka miały komfortowe warunki w dobrej cenie. W lipcu 2014 roku przyjęliśmy pierwszych gości w domkach parterowych.

Chcieliśmy przede wszystkim stworzyć miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi – sami jesteśmy rodzicami, wiemy więc czego do szczęścia potrzeba Małym i Dużym. Aby zapewnić maluchom rozrywkę i uśmiech na buźkach wybudowaliśmy bezpieczny, duży i dobrze wyposażony plac zabaw z górą piachu. Dla wygody i bezpieczeństwa zapewniamy Pociechom najpotrzebniejsze rzeczy (łóżeczko, krzesełko do karmienia, wanienkę). Dorośli odpoczną u nas od zgiełku ulic, ciągłego pośpiechu, nadmiaru wrażeń. Zapewniamy rosę o poranku, pohukiwania puszczyka po zmroku i rozgwieżdżone niebo po bezchmurnym dniu. A w ciągu dnia śpiewy sikory, terkotanie strzyżyka i stukot dzięcioła.

Końcem 2015 roku podjęliśmy działania podwyższające standard naszych domków – kupiliśmy do domków żelazka, deski do prasowania, suszarki na bieliznę, suszarki do włosów, wentylatory, przenośne grzejniki elektryczne. Doposażyliśmy place zabaw w dodatkowe huśtawki, wolnostojące Chatki Carownic, trampolinę o średnicy 430 cm, miotłę-huśtawkę, która jest doskonałym miejscem do zrobienia pamiątkowego zdjęcia podczas nauki latania, basen ogrodowy. Usypaliśmy górkę, aby dzieci miały radość z białego szaleństwa, postawiliśmy dodatkowe stoły i ławy z zadaszeniem. Zakupiliśmy sprzęt, który będzie można wypożyczyć: 20 rowerów, gokarty na pedały, pojazdy dla dzieci na akumulator. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo – instalując monitoring. 

Siedlisko Carownica to nie tylko wygodne domki, pyszne jedzenie, ogromny plac zabaw i mnóstwo zielonej przestrzeni. To przede wszystkim wypoczynek w klimatycznym miejscu zapewniającym komfortowy nocleg, oferującym interesujące pomysły na spędzenie wolnego czasu – bez względu na warunki pogodowe czy porę roku, dysponującym atrakcjami na miejscu – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Siedlisko to niesamowite otoczenie, cisza, lasy mieniące się różnymi kolorami, piękne widoki na wzgórza. Na jednym z nich można dostrzec najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich – Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Atmosferę Siedliska tworzą ludzie, którzy tu przyjeżdżają, pracują i mieszkają. Niektórzy wpadają tylko na weekend, inni spędzają tu urlop czy wakacje. Ale są też tacy, którzy byli u nas o każdej porze roku!

Zapraszamy Was do naszego zacarowanego Siedliska, bądźcie „cząstką” Carownicy. Przybywajcie!

Olga, Michał, Magda i Paweł Walczyszyn
PS. Możecie przyjechać autem, miotły zapewniamy na miejscu!
            


UE Logo