turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Jak powstało Siedlisko?

Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca na budowę naszego domu

Gdy już znaleźliśmy je u podnóża Łysej Góry i klasztoru na Świętym Krzyżu, postanowiliśmy podzielić się nim z innymi. W lipcu 2006 roku, gdy nasza córka Olgusia miała 19 miesięcy, zaczęliśmy przyjmować gości w domu (Dom Gościnny „Carownica”), w czterech pokojach (Wiosna, Lato, Jesień, Zima).​ W 2008 roku powiększyła się nam rodzina, do Olgi dołączył Michał.


Decyzja o budowie domków

Gdy w domu zaczęło się robić ciasno i gwarno, podjęliśmy decyzję o budowie czterech domków. Pierwszych gości w domkach piętrowych witaliśmy w lipcu 2010 roku. Tak powstało Siedlisko Carownica. Po pewnym czasie okazało się, że coraz częściej nie mamy wolnych domków i musimy odpowiadać na maile i telefony: „niestety, wszystko zajęte, zapraszamy w innym terminie”. Przykro nam było, szczególnie wtedy, gdy odmawialiśmy tym, którzy wracali do nas, jak do siebie. Goście byli zachwyceni miejscem i klimatem. To przekonało nas do decyzji o budowie kolejnych czterech domków. Tym razem zdecydowaliśmy się na mniejsze, parterowe, aby para albo mała rodzinka miały komfortowe warunki w dobrej cenie. W lipcu 2014 roku przyjęliśmy pierwszych gości w domkach parterowych.


Chcieliśmy przede wszystkim stworzyć miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi – sami jesteśmy rodzicami, wiemy więc czego do szczęścia potrzeba Małym i Dużym. Aby zapewnić maluchom rozrywkę i uśmiech na buźkach wybudowaliśmy bezpieczny, duży i dobrze wyposażony plac zabaw z górą piachu. Dla wygody i bezpieczeństwa zapewniamy Pociechom najpotrzebniejsze rzeczy (łóżeczko, krzesełko do karmienia, wanienkę). Dorośli odpoczną u nas od zgiełku ulic, ciągłego pośpiechu, nadmiaru wrażeń. Zapewniamy rosę o poranku, pohukiwania puszczyka po zmroku i rozgwieżdżone niebo po bezchmurnym dniu. A w ciągu dnia śpiewy sikory, terkotanie strzyżyka i stukot dzięcioła.
 

Końcem 2015 roku podjęliśmy działania podwyższające standard naszych domków 

Kupiliśmy do domków żelazka, deski do prasowania, suszarki na bieliznę, suszarki do włosów, wentylatory, przenośne grzejniki elektryczne. Doposażyliśmy place zabaw w dodatkowe huśtawki, wolnostojące Chatki Carownic, trampolinę o średnicy 430 cm, miotłę-huśtawkę, która jest doskonałym miejscem do zrobienia pamiątkowego zdjęcia podczas nauki latania, basen ogrodowy. Usypaliśmy górkę, aby dzieci miały radość z białego szaleństwa, postawiliśmy dodatkowe stoły i ławy z zadaszeniem. Zakupiliśmy sprzęt, który będzie można wypożyczyć: 20 rowerów, gokarty na pedały, pojazdy dla dzieci na akumulator. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo – instalując monitoring. 


Rok 2018  Carowny Glamping, nowe domki, Carowny Laser Tag

Tworząc nowe miejsca noclegowe chcieliśmy, aby były nietypowe i unikatowe, aby pozwalały na bezpośredni kontakt z naturą bez konieczności rezygnowania z luksusu, dostarczały niezapomnianych wrażeń. Na skraju Siedliska Carownica, wśród drzew, z widokiem na okoliczne łąki, pola i wzgórza ustawiliśmy domki glampingowe (z sauną i kominkiem) – tak powstał Carowny Glamping.
Dobudowaliśmy również kolejne 3 domki parterowe - takie same jak porzednie, tylko z łóżkiem piętrowym w małej sypialni. Pierszych Gości w nowych domkach parterowych przyjęliśmy w sierpniu.
W Siedlisku Carownica pojawił się Carowny Laser Tag 
– Laserowy Paintball, który jest doskonałą alternatywą klasycznego Paintballa. Czasmi można spotkać uczestników wyposażonych w broń laserową i specjalne opaski, rywalizujących ze sobą indywidualnie lub zespołowo o miano lidera. 

Siedlisko Carownica to nie tylko wygodne domki, glamping, pyszne jedzenie, ogromny plac zabaw i mnóstwo zielonej przestrzeni. To przede wszystkim wypoczynek w klimatycznym miejscu zapewniającym komfortowy nocleg, oferującym interesujące pomysły na spędzenie wolnego czasu – bez względu na warunki pogodowe czy porę roku, dysponującym atrakcjami na miejscu – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Siedlisko to niesamowite otoczenie, cisza, lasy mieniące się różnymi kolorami, piękne widoki na wzgórza. Na jednym z nich można dostrzec najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich – Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Atmosferę Siedliska tworzą ludzie, którzy tu przyjeżdżają, pracują i mieszkają. Niektórzy wpadają tylko na weekend, inni spędzają tu urlop czy wakacje. Ale są też tacy, którzy byli u nas o każdej porze roku!

Zapraszamy Was do naszego zacarowanego Siedliska, bądźcie „cząstką” Carownicy. Przybywajcie!

Olga, Michał, Magda i Paweł Walczyszyn

PS. Możecie przyjechać autem, miotły zapewniamy na miejscu!
            


UE Logo