turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Polecamy Pakiety

 

Siedlisko Carownica Wellness&SPA w Górach Świętokrzyskich 

to miejsce, które umożliwia rodzinny odpoczynek i zabawę, pozwala się wyciszyć, a także zadbać o dobry stan ducha. Na wzgórzu otoczonym lasem, stanowiącym otulinę Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz obszar Natura 2000 Ostoja Jeleniowska znajduje się 11 całorocznych, wyposażonych domków drewnianych: 4 piętrowe z sauną i kominkiem oraz 7 parterowych, ogrzewanych elektrycznie. Wśród drzew ustawionych jest 6 domków glampingowych – również z sauną i kominkiem. Z każdego miejsca na terenie Siedliska widoczny jest Klasztor na Świętym Krzyżu.
Gorąca beczka i Ruska bania czekają w 
Wellness Galanty Łogródecek na tych, którzy chcą się zrelaksować i zregenerować. Seans w Chacie Solnej z 3 tonami nieskażonej soli himalajskiej czy kąpiel w Zimnej beczce to czas zainwestowany we własne zdrowie. Zmysłowe zabiegi SPA dla par na łóżku Salve in Terra lub w kabinie Rasul na pewno wyzwolą dodatkową dawkę pozytywnej energii. A dzieciom spodobają się zabiegi na łóżku do suchego masażu wodnego oraz w kapsule SPA.
Na ponad 1,5 hektara ogrodzonego i monitorowanego terenu (w większości objętego zasięgiem Internetu bezprzewodowego) znajduje się mnóstwo zieleni, stoły i ławy z zadaszeniem, leżaki, przenośne grille, miejsca na ognisko, parking oraz miotły, na których można uczyć się latać – obowiązkowo należy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na miotle, na tle Łysej Góry.
Dzieci mają do dyspozycji dwa duże i bezpieczne place zabaw: kilka huśtawek i zjeżdżalnie, górę piachu z kolorowymi zabawkami, trzy wolnostojące Chatki Carownic, mini bawialnię w tipitrampolinębasen ogrodowy, który w lecie przynosi ochłodę. Na terenie Siedliska znajduje się 24-metrowa tyrolka oraz kilka boisk: do siatkówki plażowej, trawiaste do siatkówki, piłki nożnej oraz badmintona, jest też zewnętrzny stół do tenisa stołowego, powierzchnia do malowania kredą, a także gotowa do lotu 13-metrowa miotła Carownicy
Na miejscu mamy wypożyczalnię rowerów – również z fotelikami dla dzieci. Można też wypożyczyć pojazdy akumulatorowe i inne (dla dzieci powyżej 3 lat) oraz teleskop. Proponujemy rozgrywki zespołowe na świeżym powietrzu z użyciem replik karabinków MP4 i G36C – Laserowy Paintball.

 

Siedlisko Carownica Wellness&SPA zaprasza zawsze. Niezależnie od wieku i pory roku. Bez względu na warunki atmosferyczne. U nas w okolicach Gór Świętokrzyskich każdy znajdzie coś dla siebie.

WIOSNA

Wiosna to ta piękna pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Słońce jest coraz wyżej, rozkwitają kwiaty, zwierzęta budzą się z zimowego snu. Można obserwować pięknie rozwijające się liście drzew i krzewów, na których pająki plotą pierwsze pajęczyny. Można słuchać pięknych, melodyjnych dźwięków, śpiewów, treli, które zwiastują wiosnę. Zakwita wdzięcznie leszczyna, przebijają się zawilce i krokusy. W maju całe Siedlisko przykrywa dywan z mleczów, a w lesie pojawiają się konwalie. Czyste i rześkie powietrze zachęca do spacerów i górskich wędrówek.

LATO

Latem czeka nas mnóstwo atrakcji i imprez w regionie świętokrzyskim – święta, festiwale, turnieje. Przyjemnie jest powłóczyć się po ciekawych miejscach pod gołym niebem, a tych jest bez liku: Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi, Park Etnograficzny w Tokarni. Ale też przyjemnie zwiedzić wnętrza grubych murów, które przywrócą oddech w upalne dni: Klasztor na Świętym Krzyżu, zamek w Ujeździe, czy chociażby Centrum Geoedukacji GeoPark w Kielcach. Są jeszcze kąpieliska, które na pewno pomogą przetrwać upały, a najmłodszym sprawią wiele radości: Borków, Wilków, Cedzyna, Zalew Chańcza (dotrzemy do nich w pół godziny). A może by tak zaglądnąć pod ziemię? Możemy zwiedzić Jaskinię „Raj”, „Krzemionki Opatowskie”, przespacerować się podziemną trasą turystyczną pod sandomierskim Rynkiem, zaglądnąć do jaskiń na Kadzielni w Kielcach. Najbliżej Siedliska jest jednak las, a tu trochę cienia i skarbów leśnych: jagody i grzyby. W górach orzeźwiający carowny wiaterek i cudne widoki. 

JESIEŃ

Jesienią Siedlisko mieni się tysiącem barw. To piękny czas, gdyż można spacerować po lesie i delektować się urokami przyrody. Można zbierać grzyby – prawdziwków i kozaków pełen kosz zamknąć szczelnie w pudełku i wyciągać powoli na wspomnienie pięknej polskiej jesieni. Można wybrać się na przejażdżkę rowerową albo pieszo, korzystając z ostatnich dłuższych dni, wspiąć się na któryś z pagórków świętokrzyskich. Można też znaleźć sobie ustronny kącik, czy to w Siedlisku, czy w pobliżu gołoborza albo tuż przy szlaku – i cieszyć się ostatnimi ciepłymi promieniami słońca w roku…

ZIMA

W zimie w Siedlisku można pozjeżdżać z górki na sankach. Ulepić bałwana albo wielbłąda. Albo cokolwiek przyjdzie nam do głowy. Można biegać po śniegu w samym ręczniku i wcale nie będzie zimno, jeśli wcześniej zażyje się uroków sauny lub ruskiej bani. Miłośnicy białego szaleństwa również w Górach Świętokrzyskich znajdą coś dla siebie. Szczyty przypominają bardziej łagodne wzniesienia niż prawdziwe góry, ale specyficzny klimat sprzyja uprawianiu narciarstwa. Najbliższe szkółki narciarskie i wyciągi oddalone są od Siedliska o 25 kilometrów – dociera się na miejsce w 25 minut: Bodzentyn, Krajno i Niestachów. Trasy dla całej rodziny są na wyciągnięcie ręki, bez stania w korkach. Góry Świętokrzyskie to miejsce idealne do wypoczynku dla osób nielubiących gwaru, zgiełku i hałasu. I wiele niezapomnianych widoków, jak ten z drogi prowadzącej do Sanktuarium na Świętym Krzyżu: gałęzie drzew i krzewów uginają się pod ciężarem śniegu, tworząc jakby tunel, którym trzeba przejść…
 
Siedlisko Carownica Wellness&SPA umożliwia rodzinny odpoczynek i zabawę, pozwala się wyciszyć, a także zadbać o dobry stan ducha. Umożliwią to: Gorąca beczka, Ruska bania, Zimna beczka, Chata Solna, zabiegi dla par w SPA (Salve in Terra, Rasul), zabiegi na łóżku do suchego masażu wodnego, w kapsule SPA. Tutaj, w ciszy i spokoju, każdy znajdzie coś dla siebie: odpoczynek, radość wakacji, ciepło Świąt i białe szaleństwo!

 

JAK DALEKO OD SIEDLISKO CAROWNICA WELLNESS&SPA ZNAJDUJĄ SIĘ:

 • Automat sprzedający: na tarasie jadalni w Siedlisku Carownica. 
 • Bankomat: Nowa Słupia, Rynek 4 (8 km), Łagów, ul. Iwańska 10 (9 km), Bieliny, ul. Partyzantów 17 (10 km).
 • Sklep spożywczy: najbliższy mały sklep spożywczy znajduje się w Lechowie, przy drodze dojazdowej do Siedliska (1 km); trochę większy sklep jest w Lechowie, przy drodze krajowej nr 74 (2 km).
 • Supermarket: Biedronka i Delikatesy Centrum w Nowej Słupi (7 km), Lewiatan w Łagowie (9 km).
 • Apteka: Bieliny (8 km), Łagów (8 km), Nowa Słupia (7 km) – w każdej miejscowości znajdują się dwie apteki.
 • Stacja benzynowa: stacja Orlen w Złotej Wodzie (5 km) oraz w Nowej Słupi (7 km).
 • Poczta: Bieliny (8 km), Łagów (8 km), Nowa Słupia (7 km).
 • Restauracja/Karczma:  „Świętokrzyski Dwór” oraz "Karczma Mnicha" w Nowej Słupi (7 km), "Jodłowy Dwór" oraz "Karczma Dobrego Smaku" w Hucie Szklanej (7 km).
 • Zajazd/Bar: Zajazd i bar w Złotej Wodzie (5 km).
 • Pizzeria: „U Łysego” w Hucie Szklanej (7 km), „Piekiełko” w Łagowie (9 km), „Dallas” w Bielinach (10 km).
 • Kawiarnia: „Tradycja” (wyśmienite lody) w Nowej Słupi (7 km), klasztorna kawiarnia na Świętym Krzyżu (10 km).

Stok narciarski: najbliższy stok narciarski „Sabat” znajduje się w Krajnie (20 km), w niewiele większej odległości jest stacja narciarska „Baba Jaga” w Bodzentynie (22 km) i ośrodek narciarski „Niestachów” w Niestachowie (24 km).
Szlak pieszy/rowerowy: przy Siedlisku przebiega niebieski szlak; można od nas dojść na Święty Krzyż i Łysą Górę (1,5–2,5h) oraz na Łysicę (4,5–7h).
 • Plaża/kąpielisko: Borków – kapielisko z 300-metrową plażą (24 km), Wilków (28 km), Cedzyna (28 km), Chańcza (28 km).
 • Pływalnia/basen: pływalnia w Baćkowicach (20 km), basen w Hotelu Uroczysko w Cedzynie (25 km), pływalnie w Kielcach (30 km): „Foka”, „Orka”, „Delfin”, „Mors” i „Jurajska”, a także „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim (30 km).
 • Dworzec PKP: Dworzec Główny PKP w Kielcach (30 km); połączenia kolejowe z miastami: Warszawa (3 godz. 20 min.), Kraków (2 godz.), Katowice (3 godz. 45 min.), Częstochowa (2  godz. 10 min.), Lublin (2,5 godz.), Wrocław (5 godz. 30 min.).
 • Dworzec PKS/przystanek autobusowy: najbliższy Dworzec PKS znajduje się w Kielcach (30 km); połączenia autobusowe z miastami: Warszawa, Łódź, Poznań, Szczecin, Częstochowa, Wrocław, Zielona Góra, Katowice, Lublin. Najbliższe przystanki autobusowe są  w Lechowie (3 km) i w Bartoszowinach (3 km). Autobusy obsługują trasy w regionie.
 • Lotnisko: Kraków Balice – 2 godziny i 20 minut (165 km); 15 minut więcej zajmie podróż na lotnisko Warszawa Okęcie (177 km) i Katowice Pyrzowice (179 km).
 • Autostrada: A-4 , najbliższy wjazd/zjazd to Tarnów-Północ (107 km, 1 godzina 30 minut).
 • Galeria handlowa: Kielce (30 km): Galeria Echo (supermarket Tesco Extra), Galeria Korona (delikatesy Piotr i Paweł), Pasaż Świętokrzyski (supermarket E.Leclerc).
 • Kino: Kielce (30 km): „Multikino” w Galerii Korona, „Helios” w Galerii Echo, kina należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych: „Fenomen” i „Moskwa”.
 • Teatr: Kielce (30 km): Teatr im. Stefana Żeromskiego, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Kielecki Teatr Tańca.                                           

NIEDZIELNA MSZA ŚWIĘTA:

 • Święty Krzyż (10 km): Klasztor Braci Oblatów – 8:00, 9:30, 11:30, 15:00, 17:00 – od maja do września. W niedzielę i święta w godzinach mszy można dojechać autem pod sam klasztor (nie obowiązuje zakaz wjazdu). Podczas odpustów w 2018 roku (27.05, 01.07, 09.09) msze św. w godzinach: 8:00, 10:00, 12:00, 15:00, 17:00.
 • Makoszyn (6 km): Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła  – 9:00, 12:00, 15:00.
 • Nowa Słupia (8 km): Kościół pw. św. Wawrzyńca  – 7:00, 8:45, 10:00, 12:00, 16:00.
 • Łagów (9 km): Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła – 7:00, 8:45, 10:00, 12:00, 16:00.
 • Bieliny (9 km): Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – 7:00, 8:30, 10:00, 12:00, 15:00.

SIEDLISKO CAROWNICA: N: 50° 49’ 13” E: 21° 01’ 11”


Uwzględniając fakt, że w większości samochodów nie ma w standardowym wyposażeniu Latającej Miotły Carownicy, która wszystkich prowadzi do Siedliska, proponujemy ...

JEŻELI JEDZIECIE PAŃSTWO Z KIELC – proszę kierować się na Lublin/Rzeszów (DK 74). Po przejechaniu 27 km dojeżdża się do miejscowości Lechów. Gdy skończą się zabudowania przy głównej drodze, należy skręcić w lewo (za przejściem dla pieszych), znak: Bartoszowiny 5 (droga prostopadła do DK 74). Po 2 km, gdy minie się przystanek i wjedzie na wzniesienie, trzeba skręcić w lewo w asfaltową drogę i po prawej stronie szukać miotły – dużej rodzinnej miotły Carownicy! Do domków wjeżdża się przez drugą bramę.

JEŻELI JEDZIECIE PAŃSTWO OD OPATOWA

na rondzie w Łagowie proszę kierować się na Kielce (DK 74). Po przejechaniu 6 km, w  miejscowości Lechów, należy skręcić w prawo (przed przejściem dla pieszych), znak: Bartoszowiny 5 (droga prostopadła do DK 74). Po 2 km, gdy minie się przystanek i wjedzie na wzniesienie, trzeba skręcić w lewo w asfaltową drogę i po prawej stronie szukać miotły – dużej rodzinnej miotły Carownicy! Do domków wjeżdża się przez drugą bramę.

JEŻELI JEDZIECIE PAŃSTWO OD NOWEJ SŁUPI

na rondzie proszę kierować się na Kielce (DK 74). Po dojechaniu do Bartoszowin (4 km od ronda), należy skręcić w lewo, w kierunku na Lechów. Po 2,5 km, gdy wyjedzie się z lasu i wjedzie na górkę, po prawej stronie będzie widać zabudowania Siedliska. Trzeba skręcić w prawo, w asfaltową drogę, i po prawej stronie szukać miotły – dużej rodzinnej miotły Carownicy! Do domków wjeżdża się przez drugą bramę.

W przypadku problemów, niezależnie od pory dnia – proszę dzwonić: 606 215 028 (Magda) lub 507 048 678 (Paweł).Na przełomie roku 2015/2016 zrealizowaliśmy Projekt „Siedlisko Carownica – atrakcyjne miejsce rodzinnego wypoczynku i rekreacji w Górach Świętokrzyskich” współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Zapraszamy!
 

UE Logo