turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Rezerwacja online

Slow Food

Spiesz się powoli

Slow Food” to kontrpropozycja do „Fast Food”. Zatrzymajmy się na chwilę, odpocznijmy i zrelaksujmy się – tego właśnie brakuje w naszym życiu. Delektujmy się smakiem, zapachem, barwą, produktami nieprzetworzonymi, potrawami przygotowanymi w tradycyjny sposób. Na co dzień nie mamy czasu celebrować posiłku, nie dbamy o jego jakość – a przecież od jakości i sposobu odżywiania zależy nasze zdrowie, samopoczucie, kondycja.

„Slow food” to także filozofia XXI wieku, żywność bez sztucznych dodatków, tylko z naturalnych składników – „jak u babci” – przygotowana powoli, z namaszczeniem, według starych, często regionalnych przepisów. Szereg przeprowadzonych badań dowodzi, że przygotowywanie żywności w formule „slow” niesie ze sobą ogromną radość i satysfakcję, co z kolei wpływa na nasze samopoczucie, pozwala zwolnić tempo życia i w efekcie poprawić jego dobrostan. „Slow food”, podobnie jak glamping, jest promocją stylu życia, harmonijnie współdziałającego z prawami natury.

 

Symbolem ruchu Slow Food jest ślimak – to protest przeciwko „wysokim obrotom”, przyspieszeniu współczesnego świata. W Siedlisku Carownica czas płynie wolniej – można zatrzymać się, oderwać od codzienności, odetchnąć pełną piersią i wsłuchać w siebie. A gdy dobrze się rozglądniemy, to odnajdziemy małego ślimaczka w zielonych zakamarkach Siedliska. Możemy patrzeć na niego godzinami – nigdzie mu się nie spieszy…

Zadbajmy bardziej o siebie i swoich bliskich oraz o naturę, która nas otacza!UE Logo