turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Rezerwacja online

W zgodzie z naturą

Czyste świętokrzyskie 

Województwo świętokrzyskie należy do najczystszych w Polsce. Około 67% jego powierzchni objęte jest ochroną prawną. Walory Gór Świętokrzyskich zapewniają doskonałe warunki do uprawiania turystyki, a pokryte lasem stoki są idealnym terenem dla miłośników pieszych wędrówek, przejażdżek konnych czy jazdy rowerowej.
 

Natura a zdrowie człowieka 

Wielokrotnie udowadniano pozytywny wpływ natury na zdrowie człowieka. Wszechstronna obecność roślin i kontakt wzrokowy z przyrodą, a jednocześnie spożywanie owoców i warzyw powodują obniżenie stresu. Rola uzdrawiająca krajobrazu i hortiterapia (metoda terapii wykorzystująca rośliny i ogrody w pracy z pacjentami), to modne obecnie dziedziny badań. Obecność roślin obniża ciśnienie krwi, napięcie mięśni, zmniejsza odczucie bólu. Zieleń uspokaja i działa pozytywnie na organizm. Natura, tak jak i wszelkie tereny zielone, daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju, co ułatwia odzyskiwanie sił i zdrowia. Rośliny wpływają na zachowanie równowagi wewnętrznej i obniżanie pobudzenia spowodowanego czynnikami współczesnej cywilizacji – hałasem, natłokiem informacji i obrazów. Otaczająca zieleń, kwiaty i natura stymulują wszystkie zmysły.

Nasi Goście mają możliwość skorzystania z sylwoterapii (terapia drzewami), gdyż Carowny Glamping położony jest na terenie częściowo zadrzewionym, przylegającym do Lasów Państwowych, w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego i na obszarze Natura 2000 Ostoja Jeleniowska. Drzewa mają korzystny wpływ na człowieka m.in. poprzez kolory i ich zmienność (chromoterapia), zapachy (aromaterapia), wydzielanie fitoncydów i olejków eterycznych (aerozole organiczne), generowanie dźwięków (terapia dźwiękiem).


Carowny Glamping
Glamping to symbioza natury i kultury – dzięki niemu turystyka zdrowotna, wellness i ekoturystyka nabierają nowego znaczenia. Spędzenie czasu w Carownym Glampingu pozwali na obserwację przyrody, wschodów i zachodów słońca, odnalezienie harmonii świata zaprojektowanej przez naturę. Obcowanie z naturą daje poczucie bezpieczeństwa, jest azylem od zagrożeń jakie niesie ze sobą cywilizacja. Glamping pozwala zjednoczyć się z przyrodą i przejąć wszystkimi zmysłami nastrój, jaki emanuje z otaczającego nas krajobrazu.

Zapraszamy do zamieszkania w domkach glampingowych ­­– nietypowych, unikatowych, pozwalających na bezpośredni kontakt z naturą bez konieczności rezygnowania z luksusu, dostarczających niezapomnianych wrażeń.


Zapraszamy do Siedliska Carownica i Carownego Galmpingu!

UE Logo